fbpx

Poslední dva týdny byly náročné. Zejména pro všechny masochisty, kteří sledují povolební studio a poslouchají komentáře jednotlivých politických lídrů k průběžným či konečným výsledkům voleb.

Pokud jste neměli čas nebo to štěstí volby sledovat, není potřeba smutnit, 90% komentářů k volebním výsledkům vypadalo prakticky stejně.

Co od politiků slyšíme, když mají poskytnout komentář k výsledku voleb?

„Tak já bych chtěl především poděkovat všem voličům, kteří přišli k volbám a zejména těm, kteří nám dali hlas. Cítíme, že od nich máme silný mandát a jejich důvěru nezklameme. …“

OK, takže prvních 30 sekund rozhovoru máme za sebou a nevíme vůbec nic. Voličům není potřeba děkovat, pro voliče/lidi je potřeba pracovat, ale to už je mnohem těžší než říct laciné děkuji. Dozvíme se i něco důležitějšího?

„Na hodnocení volebních výsledků je ješte brzo, nemáme ještě úplně rozhodnuto ve všech krajích, a proto bych se nerad pouštěl do předčasným komentářů. My vše budeme důkladně analyzovat.“

Tyto slova většinou zaznívají, když je sečteno 98% výsledků. Podle mě získat 2 mandáty, když jich obhajuji 12 je prostě fiasko. Stejně tak, pokud jich mám 14 v prvním kole, ale senátory se stanou tři z nich. Myslím, že každému z nás by se líbilo, kdyby to někdo řekl normálně, jako člověk.

„Já radši pracuji než oslavuji.“

Tady udělám vyjímku. Tento komentář jsem slyšel pouze jednou, ale o to úsměvnější mi přišel. Co má vlastně říkat? Že daný politik nemá nikdy radost? Nebo že si ji neumí užít? Že je to robot, který jen pracuje? Říká to proto, aby volič měl pocit, že nemhrá časem jako běžný plebs a po rozhovoru běží do své pracovny, přemýšlíc o novelizaci horního zákona? Volby se povedly, tak je oslav. A nedelěj ze sebe osla (that came out of nowhere).

„Naši voliči nepřišli.“

Vždycky se říká, jak mají Komunisti disciplované voliče, kteří chodí vždycky. A přesto KSČM propadlo, jak v krajských, tak senátních volbách. Osobně se mi moc nechce věřit tomu, že doma čekají davy voličů některých stran, kteří na to kašlou a raději se dívají na Růžovku, než aby šly k volbám. Zaveďmě prosím elektronické volby, ať už tuhle výmluvu nikdy nemůže používat. Pokud volič strany zůstal doma, není to volič. HOWGH

Co tím chci říct? Že se prostě nedivím, že politika lidi nezajímá. Já osobně měl velký problém zůstat u obrazovky a to jsem měl ve volbách černého koně. Politici (možná tomu tak byli vždycky) jsou prostě roboti s naučenými odpověďmi, kteří se bojí říct cokoliv, co jim PR oddělení neschválilo. Divíme se pořád tomu, že Andrej Babiš nebo Donald Trump dokáží lidi zaujmout? Asi ne, občas (v případe Trumpa občas = velmi často) plácnou nějakou blbost, ale aspoň vidíte, že mají vlastní názor.

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: