Některé titulky znějí lépe než ty jiné. To se asi není žádné tajemství.

Třeba když se napíše, že Donald Trump zavolal do Tchaj-wanu, tak si každý řekne „a co jako“. Samozřejmě, když vidíte, že „Trump rozběsnil Čínu – jako první prezident USA po 37 letech mluvil s vůdkyní Tchaj-wanu“, tak to určitě vzbudí větší zájem.

Je tam však jeden zásadní problém. Trump prostě prezident USA není. Zatím. Vždyť ještě ani nebyl potvrzený v hlasování volitelů. Vím, že je to víceméně formalita, ale hodně důležitá formalita.

Do 20. ledna je prezidentem Spojených států amerických pořád Barack Obama. Nechci říct, že co udělá Trump do té doby nemá váhu, ale pořád není v úřadu. V rámci předvolební kampaně řekl, že postaví zeď a Mexiko ji zaplatí. Ok. Nevšiml jsem si, ale že by Mexiko začalo vybírat peníze, aby bylo připraveno až dorazí faktura.

Samozřejmě to indikuje, že bude určitě tvrdým hráčem a nenechá si od nikoho nic diktovat. Ale psát, žej je to první prezident, který po dlouhé době volal s představitele Tchaj-wanu mi přijde prostě špatně. Až to samé udělá 21. ledna, tak z toho vyvozujme důsledky.

Odkaz na článek: http://www.reflex.cz/clanek/komentare/76299/trump-rozbesnil-cinu-jako-prvni-prezident-usa-po-37-letech-mluvil-s-vudkyni-tchaj-wanu.html

Publikováno v USA

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s