fbpx

Slibuju, že to nebude tak dlouhé jako ostatní články!

Už od nepaměti si s velkými státníky spojujeme citáty nebo myšlenky, které charakterizují dobu, kdy byli u moci. Například:

„Stát jsem já.“ – Ludvík XIV. (mimochodem nejoblíbenější státník slušných Čechů, nepoužíval totiž arabské číslice)

„Nemohu vám slíbit nic než krev, dřinu, slzy apod.“ – Winston Churchill.  (Nebo pot?)

„Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.“ – Václav Havel

Dalo by se říct, že i dosadavní čeští prezidenti měli své hlavní téma. Václav Havel bojoval proti k nesvobodě. Václav Klaus proti Evropské unii. A pak přišel Miloš Zeman, který se sice tvářil jako pro evropský, ale postupně se začal od EU odklánět. Ale vymezovat se jen proti EU už není cool, to udělal už někdo jiný.

Citát, který nikdy neřekl veřejně, ale pravděpodobně ho prohlásil někde v soukromí – „Když nemáš proti čemu bojovat, vymysli si to“. Pokud se totiž nic zásadního, nestane Zeman do dějin vstoupí jako ten, který bojoval proti uprchlíkům. Uprchlíci jsou trochu třaskavé téma (high five!), ale dvě věci jsou teď jasné – žádný teroristický útok v ČR a pouze minimum běženců, kteří se chtějí v ČR  usídlit. Jak bezpečná je naše země, potvrzuje i tato mapa:

c2fgtg-w8aa39uv

Zdroj: @JSaryuszWolski

Co tím chci říct? Že pokud je hlavní Zemanovo téma boj proti uprchlíkům, tak je prostě mimo realitu, protože to není to, co nás v aktuální době pálí. Ano, situace v Německu je jiná a tam se to řešit musí. Ano, je potřeba o tomto tématu mluvit, ale s mírou.

Jenže Zeman na tuhle kartu vsadil všechno, a i on začal tušit, že jeho varování před uprchlíky, kteří na našem území nejsou (a pokud nějací jsou, tak nědělají větší potíže), vyznívají do prázdna. Proto, aby lidi udržel ve stavu neustálého napětí, minulý týden prozradil, že se v České republice pohybuje nebezpečný člověk, napojený na teroristické organizace. Díky Miloši! Co my teď s tím? Budeme žít v permanentním strachu? Asi ano.  „Obyčejný“ člověk s tím totiž nic jiného udělat nemůže. Tohle je Miloš Zeman doopravdy chce? Aby se lidé báli chodit ven? Aby se neustále dívali přes rameno? Aby pokaždé, když kolem nich projde cizinec, měli divný pocit? Vypadá to tak, jinak si to nedokážu vysvětlit.

Teď se můžou stát dvě věci:

  1. Proběhne teroristický útok a Zeman bude za hrdinu, protože on to říkal.
  2. Útok neproběhne a všichni zapomenou, že Zeman něco takového řekl.

Pro Zemana je to win-win, jeho voliči ho obdivují, protože to říká „jak to je“ a bez „politické korektnosti“. Já to vidím jinak. Já Zemana vidím jako člověka bez vize. Takový ten typ, který už na začátku léta bude říkat, ať se moc neradujeme, že brzo bude zase zima. Zeman se nesnaží hledat pozitivní témata. Jeho voliči to po něm ani nechtějí, stačí se podívat do skupiny Podporujeme svého prezidenta Miloš Zemana na Facebooku, řeší se tam pouze uprchlíci, nic jiného. Proč? Protože žádné jiné téma nemá. Bohužel to teď vypadá, že mu to stačí.

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: