fbpx

O Kalouskovi se dřív říkalo, že ho půlka republiky nesnáší a druhá má ráda. Tyhle časy jsou dávno pryč. Řekl bych, že dnes je spíš takových realistických takových 80 na 20, možná ještě méně. Asi není potřeba říkat, kterým směrem se Kalouskova popularita posunula.

Důvody jsem už rozebíral v jednom ze svých předchozích blogů – Kalousek je stále negativní, pořád něco/někoho kritizuje a slovně napadá ostatní. Je to sice úkol opozice, ale čeho je moc, toho je příliš. Chápu proto všechny, kteří už jsou jeho slovníkem otráveni. Já už toho taky měl plné zuby.

Pojďme si teď ale na chvíli představit, že to, co slyšíme od Kalouska dnes a denně, říká někdo jiný. Jak nám to bude znít?

Kritika Starostů

TOP 09 a hnutí STAN dlouho tvořili silnou dvojici. TOP 09 bezesporu byla hlavním motorem a Starostové se vezli. Když se situace v poslední době začala měnit, Starostové se ukázali jako prvotřídní oportunisté a rozhodli se koalici opustit. Záhy se však ukázalo, že to nebylo pro to, aby se osamostatnili, ale aby se přidali k jinému, slibnějšímu partnerovi – KDU-ČSL. Upřímně se Kalouskovi nedivím, že na ně byl naštvaný. Bez podpory TOP 09 by Gazdík byl pořád starosta Suchej Lozi a jeho hnutí by se nikdy do Poslanecké sněmovny nedostalo.

Kritika Babiše

Kalousek je trochu hipster. Před Babišem varoval dřív než to bylo cool, tzn. ještě předtím než to začali dělat všichni. Ukázalo se, že oprávněně. Kauzy jako Čapí hnízdo nebo dluhopisy Agrofertu ukázaly, že Babiš myslí hlavně sám na sebe. Kdo k němu není servilní, toho odstraní za pomocí nechutných obvinění, viz Košta. Státní televizi se nezdráhá označit za zkorumpovanou pakáž, atd. Je kritika hnutí ANO (tedy Babiše) z úst Kalouska moc častá? Ano. Je neoprávněná? Rozhodně ne. Teď navíc vidíme, že kritika zaznívá i z úst ostatních politiků. Když se začali blížit volby, tak si Sobotka vzpomněl, že mu na Babišovi něco vadí. Vypadá to, že i Fiala sebral veškerou odvahu a do svého slovníku zapojil spojení levicově-populistická vláda (všimněte si, že ho používá fakt pořád). Kalousek prostě nečekal na předvolební období a průběžně říkal, co mu vadí.

Kritika EET

TOP 09 byla zdaleka největším kritikem připravované elektronické evidence tržeb. Daně se mají platit, to ano. Ale je smutné, když s tím přijde člověk, který se jejich placení sám vyhýbá #SorryJako. S první vlnou (restaurace, hospody, atd.) ještě takové problémy nepřišly. Podle mě ten hlavní a mnohem větší problém přichází nyní, kdy byla spuštěna druhá vlna. Je totiž jasné, že na EET nejvíc doplatí venkov. Velmi dobře to shrnul Dominik Feri na Facebooku.

Daně se mají platit, ale bohužel ten systém EET je nastaven tak, že pro starší lidi je jednodušší jít do (předčasného) důchodu. Pro jiné potom nechat se zaměstnat. Chceme opravdu venkov, kde se lidé stýkají pouze na pohřbech?

Kalouskova TOP 09 je v současné chvíli jediná strana, která jasně říká, že nepůjde s Babišem do vlády. Všichni ostatní říkají: „S ANO do vlády nepůjdeme!“, ale jedním dechcem dodávají „Za určitých podmínek to možné je.“ Je tedy velmi pravděpodobné, že Andrej Babiš bude premiérem, protože ostatní strany jsou připravené vyjednávat. Budoucnost ČR nevypadá moc růžově.

Není děsivé si představit, že pokud se nic zásadního nestane, bude téměř 30 let po Sametové revoluci je Hradě bývalý člen KSČ a nejmocnější muž bude bývalý člen StB a KSS (Komunstická strana Slovenska)?

Kdo tady zůstává pro normálního, proevropského voliče? ČSSD, která chce u moci zůstat tak moc, že otevřeně dává najevo možnost vládnutí s KSČM? Hnutí ANO, jenž nedávno posílilo moc svého předsedy natolik, že může škrtat lidi na jednotlivých kandidátkách? ODS, ve které jeden z nejvýraznějších členů nabádá k opuštění EU? Nebo snad projekt „Třetí síly“, který nakonec možná ani nevznikne. Když si to tak čtu, tak možná ten Okamura nebude tak špatný 😀 #joke #Pitomio.

Neříkám, že Kalousek nedělá chyby. Bohužel každý neojebal stát o 52 milionů na daních a nemůže si tak dovolit armádu PR poradců, kteří mu pomůžou každý přešlap vyžehlit. Neposuzujme tedy knihu podle obálky a pojďme se věnovat obsahu.

Pokud se doopravdy zpětně zamyslíme nad jednotlivými výroky Kalouska v dnešních souvislostech, možná zjistíme, že pořád platí jedna lidová moudrost, která říká „Kalousku jsi jednička“.

sm410c10_kalousek_prostednek
Kalousek je jednička!

2 komentáře

Leave a Reply

%d bloggers like this: