fbpx

Tak budeme mít zase nového ministra škosltví. Prezident Zeman totiž přijal demisi Kateřiny Valachové, která rezignovala po aférách na Ministerstvu školství, do kterých byla zapletena nejen náměstkyně Simona Kratochvílová ale i fotbalový boss Miroslav Pelta.

Konec Valachové znamená jediné. Končí už druhý ministr školství v této vládě (prvním byl Marcel Chládek, který je v současné době členem Strany Práv Občanů – Zemanovci). Jinými slovy, školství zažívá další nechtěnou změnu. Navíc jakkoliv byla Valachová špatná manažerka, která nedokázala zabránit korupci ve svém rezortu. To, co přichází nyní, je snad ještě horší. Nový ministrem školství se totiž stal Stanislav Štech, dosavadní náměstek.

Image-1 (6)
Štech a Štěch. Myslím, že budoucnost ČSSD je v bezpečných rukou. Zdroj: E15.cz/Denik.cz

 

Teď trochu odbočím. Pravděpodobně jste zaregistrovali zprávu, že naše nejprestižnější vysoká škola, Univerzita Karlova, se stále propadá žebříčkem nejlepších škol světa. Rektorem UK je Tomáš Zima, bývalý člen KSČ, o kterém si každý může udělat obrázek sám, třeba například na základě odpovědi z jeho rozhovoru. Kompletní interview najdete zde.

Snímek obrazovky 2017-06-20 v 20.23.34
Zima uvádí, že chyba je ve studentech a druhým dechem dodává, že Češi mají tendenci hledat chyby u jiných. Jak trefné. Zdroj: student.e15.cz

Já osobně si myslím, že ve studentech až takový problém nebude.

Ale teď zpátky ke Štechovi. Ten je totiž, stejně jako Zima, bývalý člen KSČ. Tak mě napadlo, že si pravděpodobně budou skvěle rozumět. To jsem ještě nevěděl, že byli oba členové KSČ ve stejných letech 1983 – 1990. Úsměvná náhoda? No, s trochou ironie by se to tak dalo říct.

Pak jsem ale narazil na článek, který popisoval volbu rektora UK v roce 2013. Nadpis zněl „Nový rektor Univerzity Karlovy? Možná bývalý komunista“. No bývalý komunista se opravdu rektorem této vysoké školy stal. Není se čemu divit, pravděpodobnost byla docela vysoká. Kromě vítězného Zimy byl mezi uchazeči o post rektora i již zmíněný Štech, nový ministr.

Snímek obrazovky 2017-06-20 v 22.53.20
Za propad UK může špatné financování. Jak to bylo s tou českou povahou? Že vždy hledáme chyby u jiných? Zdroj: Echo24.cz

Štech nebyl dost dobrý, aby vedl jednu univerzitu, ale není problém, když bude řídit celé školství? ČSSD by měla alespoň předstírat, že ji školství skutečně leží na srdci. Pokud nemají vhodného kandidáta z vlastních řad, měli by sáhnout po nějakém odborníkovi. Štěch je sice nestraník, ale kandidoval za ČSSD do senátu.

Předpokládám, že to bude mít stejný průběh jako s Valachovou, která byla jmenována ministryní jako nestraník a do strany vstoupila za zhruba čtyři měsíce. Z toho plyne další fakt. ČSSD trpí obrovským nedostatkem schopných odborníků.

Navrhuji zrušit svátek 17. listopadu. Vždyt ten svátek v sobě symbolizuje důležitost vysokých škol a boj proti komunismu. Nezní to trochu absurdně, když si čtete tenhle článek? KSČ kam se podíváš.

Pokud někomu přijde, že Štechovi nedávám dostatek prostoru a kritizuji ho ještě předtím než může něco udělat, tak má asi pravdu. Problém je v tom, že on se k ničemu nedostane. Volby do Poslanecké sněmovny jsou už v říjnu a jak to vypadá, ČSSD vládu sestavovat nebude. Když se podíváme na její nominace ministrů školství, můžeme říct pouze „díky bohu“. Na druhou stranu, když vidím nabídku ostatních stran, nejásám.

ZÁVĚREČNÉ POVZDECHNUTÍ / KVÍZ

KOP6a2916_20170324_113149
Zdroj: idnes.cz

Víte, kdo je Jiří Havlíček? Ne? Možná pomůže fotka!

Pokud ho znáte, klobouk dolů. Jestli ne, nedivím se. Na fotce je náš ministr průmyslu a obchodu. Bohužel jsem o něm nikdy neslyšel. Moje chyba? Možná, ale zprávy čtu denně. Na Jiřího Havlíčka jsem narazil vlastně náhodou. Chtěl jsem totiž navrhnout, aby se novým ministrem průmyslu a obchodu stal Milan Štěch, který živnostníky pohrdá, stejně jako bývalý ministr Mládek. No a pak mě napadlo, že už pravděpodobně nějakého ministra máme. A fakt jo!

Proč to píšu? Protože je vidět, jak žalostný je výběr ministrů od ČSSD. Potom se nelze divit tomu, že straně neustále klesají preference.

1 komentář

Leave a Reply

%d bloggers like this: