fbpx

Čekání je u konce! Do Politickýho podcastu zavítal Ondřej Kundra, novinář a zástupce šéfredaktora Respektu. Na druhý pokus se to podařilo a nový díl je na světě. O čem jsme si povídali?

Věnovali jsme se třem tématům. V první části to byl to byl Respekt a jeho proměna za posledních dvacet let, potom jsme mluvili o práci investigativního novináře a v závěru jsme rozebrali kauzu „Muž s ricinem“, kterou Ondřej Kundra pro Respekt popsal.

Právě ta vyvolala poměrně velké vášně. Nejdříve zaznívaly otázky, jestli je vhodné, aby novináři podobné informace vůbec zveřejňovali. Později se začalo spekulovat, jestli měl Respekt ty správné informace. Kauzu nakonec „uzavřel“ na tiskové konferenci premiér Andrej Babiš, ale jeho vystoupení zanechalo hodně místa pro spekulace.

Jak se tedy kauza vyvíjela krok za krokem? Na tyto a další otázky Ondřej Kundra odpovídal. Konkrétně se dozvíte například:

– Jak se dostal do Respektu?
– Proměnil se časopis od jeho nástupu nějak?
– Není problém, že Respekt vlastní Zdeněk Bakala?
– Od koho (a jak) získává informace?
– Jaký byl průběh kauzy „Muž s ricinem“?
– Co si myslí o jejím konci?
– Proč je na ruské ambasádě v Praze tolik lidí?
– Jak celá kauza ovlivnila vztahy mezi oběma zeměmi?

Tenhle díl podcastu je nabitý zajímavými informaci, tak věřím, že se vám bude líbit. Pokud ano, tak nezapomeňte Politickej podcast odebírat.

POSLOUCHEJTE V TELEFONU

POSLOUCHEJTE V POČÍTAČI

Leave a Reply

%d bloggers like this: