7. díl / Hana Stelzerová – Kvóty na zastoupení žen v politice by naší společnosti prospěly

V tomhle podcastu jsme se bavili o ženách. O tom, jestli jsou v práci hůř ohodnocené. O jejich roli ve společnosti a v práci. A mluvili jsme i feminismu, respektive o tom, proč je to pro některé lidi skoro sprosté slovo.

6. díl / Petr Nutil – Vzdělaná společnost se dezinformacím ubrání sama

S dezinformacemi se setkáváme prakticky každý den. Buď je čteme nebo o nich čteme. Jak se máme bránit? Měl by nějakou roli hrát stát? A přichází v úvahu i regulace sociálních sítí?

5. díl / Jiří Karen – Proč neznáme vlastní dějiny?

Dějepis. Pro většinu z nás noční můra plná nesmyslného biflování. Proč to nemůže být zábavnější? Kdo tomu brání? Odpovídal Jiří Karen, učitel dějepisu, který to chtěl zkusit jinak a tvrdě narazil.

4. díl / Filip Ušák – Starostou ve 25 letech

Jak by měla fungovat přímá volba starostů? Jak získat důvěru spoluobčanů k vedení města, když vám ještě nebylo ani 30 let? O tom jsem mluvil s Filipem Ušákem, teď už bývalým starostou Benešova nad Ploučnicí.

3. díl / Jakub Horák – Politická scéna pohledem marketingového odborníka

Jakub Horák pracoval už pro několik politických stran, dokáže proto dobře odhadnout další vývoj na politické scéně. Proč nás posílila migrační krize? A jde ještě zachránit ČSSD?

2. díl / Jakub Horák – Úspěšná kampaň na magistrát

Úspěšný politický marketér Jakub Horák mluví o kampani „Spojených sil pro Prahu“. Jak vznikala? A kolik lidí se na ní podílelo?

1. díl / Jan Novotný – O komunálních volbách

Poslechněte si příběh Jana Novotného, který se ve 23 letech stal zastupitelem na Praze 3. Proč do toho šel? A co by chtěl změnit?

Reklamy